como

Siła z natury - podstawą firmy

Głównym założeniem chemika było podniesienie świadomości w zakresie produktów naturalnych roślin z gór Lombardii, takich jak arniki, nagietka, sosny, lokalnie produkowanego miodu, propolisu, wosku pszczelego w produktach kosmetycznych.

Jego inicjatywa warsztatów rzemieślniczych polegała na stworzeniu całkowicie "naturalnych" produktów nakładanych na skórę, dających korzyści z estetycznego punktu widzenia oraz odczuć hydratacji i świeżości na ciele. LACOMED był prawdziwym pionierem w tej dziedzinie i zdawał sobie sprawę, że potrzeba "naturalnego kosmetyku” jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i dobrego stanu zdrowia.

Dalsze działania i nowe doświadczenia prowadziły do poprawy produktów oraz poszerzania oferty. W ten sposób rozpoczęła się całkowicie naturalna linia z dodatkiem innych podstawowych składników, takich jak; pomarańcza, tymianek, rozmaryn, mięta, lawenda, które dały organizmowi funkcję regenerującą lub przywracającą równowagę w zależności od różnych składników. 

Rozwój w kierunku sportowym i zasada formułowania produktów

W 1987 roku, rozbudowany i przeniesiony do Valgreghentino Brianza, LACOMED, stworzył nową formułę olejków, kremów i płynów przede wszystkim dla profesjonalnych sportowców, salonów kosmetycznych oraz miejsc rehabilitacyjnych i SPA. Intensywne działanie produktów ma na celu leczenie, wzmacnianie, regeneracje naszego organizmu oraz pozwala efektywniej wykorzystać nasze naturalne zasoby.
 W stosunku do wielu produktów kosmetycznych, ważną  kwestią jest zwrócenie uwagi na zawartość substancji wywołujących alergie, uczulenie itp. Zdrowe i naturalne kosmetyki charakteryzują się absolutnie dominującym działaniem właściwości substancji rośliny, zapewniając w tym samym czasie bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska. Naturalny kosmetyk musi szanować równowagę skóry i chronić ją przed zewnętrznymi czynnikami środowiska.

Nasza skóra jest jak nasza Ziemia- utrzymanie równowagi oznacza zachowanie jej zdrowia!

Systematyczne stosowanie naturalnych kosmetyków pozwala uniknąć wielu problemów dermatologicznych, a zatem niesie w dłuższej perspektywie czasu oszczędności związane z wizytami  dermatologicznymi, alergologicznymi, stosowaniem leków, zabiegów i szczepionek. Wytwarzanie zdrowych i skutecznych kosmetyków naturalnych jest "widoczną" częścią naszej pracy, ale nasze zobowiązanie do ograniczania naszego wpływu na środowisko jest nie mniej ważne. Piękno zewnętrzne musi zawsze odpowiadać zdrowiu wewnętrznemu.

Zalety Lacomed

STANDARDY EKO
pozyskiwane składników z wyselekcjonowanych upraw ekologicznych
JAKOŚĆ
wyprodukowane ręcznie w Lombardii, nie sprzedawane w supermarketach
BEZ ALERGENÓW
nie zawierają alergenów i toksyn. Nie powodują skutków ubocznych
SPORT
dla sportowców różnych dyscyplin sportowych, profesjonalistów i amatorów
BEZPIECZEŃSTWO
bezpieczna produkcja dla środowiska
ETYKA
produkty nie są testowane na zwierzętach

Zobacz katalogi produktów